Střediskový sněm 2019

V neděli 20. října 2019 se v nově rekonstruované klubovně na Lihovaru sešel řádný sněm jedovnického střediska, tedy nejvyšší střediskový orgán, jehož hlavním úkolem je zvolit představitele střediska pro nastávající tříleté období.

Dostavilo se 21 z 28 delegátů a dva hosté, takže sněm byl usnášeníschopný. Hospodář Jiří Pořízek (John) úvodem seznámil účastníky s výsledky hospodaření za uplynulé období. Poté proběhly volby. Do činovnických funkcí byli zvoleni:

• vůdce střediska: Josef Plch (Jožka)
  • zástupkyně vůdce: Jana Tesařová Gabrielová
  • volení členové střediskové rady: Luděk Dvořák, Stanislav Fránek (Stop), Jan Fránek, Zdena Klinkovská (Zedňa), Josef Mařík, Jiří Pořízek (John) a Petr Stehlík
  • revizní komise: Jiří Bezděk (předseda), Dominik Málek a Ondřej Matuška

Ve střediskové radě navíc zasednou vůdci oddílů: Ondřej Stejskal za 3. oddíl Jedovnice, Martin Štelcl za Vilémovice, Gabriela Plchová za 6. oddíl Jedovnice, Petr Zouhar – Cvrček za Senetářov a Michael Vondál za Lipovec.

Petru Stehlíkovi, který vedl středisko přes dvacet let, tedy převážnou část jeho dosavadní existence, patří velké díky za vše, čeho se mu podařilo v roli střediskového vůdce dosáhnout.

Dále byli zvoleni delegáti na sněmy vyšších organizačních jednotek:

• okresní sněm: Jiří Bezděk, Gabriela Plchová, Jana Tesařová Gabrielová a Josef Mařík coby náhradník
  • krajský sněm: Josef Plch (Jožka) a Gabriela Plchová
  • valný sněm: Gabriela Plchová

Po volbách proběhla diskuze o chystaných změnách idey vlčat a světlušek, ke které sněm přijal dva návrhy usnesení, jež mírně mění formulace slibu a pátého bodu zákona. O těchto návrzích bude v prosinci jednat okresní sněm v Blansku.

Po skončení sněmu následovala neoficiální část, kde zástupci jednotlivých oddílů seznámili ostatní s aktuálním stavem ve svých jednotkách.